Jdi na obsah Jdi na menu
 


MEDOVÁ MASÁŽ

 

med-1.jpg

 

 

Medová detoxikační masáž je velmi vhodná na očistu – detoxikaci těla a posílení imunity. Medovou masáž provádím několika způsoby : nanesením medu a následnou masáží, která spočívá v použítí speciálních tzv. pumpovacích hmatů.Nanesení medu se může provádět až 3 krát. A nebo po prvním či druhém nanesení medu provedu medový zábal, namasíruji medem i plosky nohou a zabalím. To vše může být doplněno prohřátím lávovými kameny.

 

Podrobnější informace naleznete níže :

 

CENÍK:

25 min. . . .1 nanesení medu . . . . . . . . . . 200,-Kč

60 min. . . .3 nanesení medu . . . . . . . . . . 400,-Kč

(nebo 2 nanesení medu a 20ti min. zábal )

80 min. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .600,-Kč

(2 nanesení medu, 20ti min. zábal + masáž a zábal plosek nohou )

 

NĚCO VÍCE O MEDU A MEDOVÉ MASÁŽI

 

V dnešní době si každý člověk může nastřádat velké množství toxinů ve svém těle. Je to způsobeno stravou, kterou jíme, léky, které bereme (i když je často ani nepotřebujeme), a také vlivem životního prostředí, ve kterém žijeme. Toxiny nahromaděné v našem těle oslabují celý organismus, což může způsobit různé nemoci a zdravotní problémy. Aby se tělo těchto toxinů zbavilo, potřebuje naši pomoc. Velmi účinná a důkladná detoxikační metoda je právě medová masáž. Tajemství detoxikace medové masáže spočívá v léčivé síle medu, doplněnou správnou masážní technikou, která doslova vysaje toxiny z těla. Biologicky aktivní látky, obsažené v medu, pohlcují toxiny a podporují jejich rychlé odstranění z těla. Při medové masáži jsou stimulovány reflexní zóny všech vnitřních orgánů. Stimulace těchto reflexních zón uvolní celé tělo a zahájí samotný proces detoxikace.

 

Historie medové masáže, aneb jak to všechno začalo

 

Detoxikační medová masáž je velice stará a osvědčená léčitelská metoda. Prakticky ve všech kulturách se nalezly důkazy o tom, že byl med využíván nejen jako zdroj potravy, ale také jako přípravek k léčení. Zároveň lze také dokázat, že med byl, díky své léčivé síle, určitým symbolem, který se používal při náboženských, či magických obřadech. Tedy i myšlenka léčení medem při masáži nebyla daleko.

 

V Egyptě se med používal při balzamování, aby si mrtví zachovali svůj lidský vzhled i po smrti. Nejslavnější lékař antického starověku Hippokrates léčil medem různá kožní onemocnění. Staří Římané pak používali med zejména pro kosmetické účely. Čínská medicína využívá med po mnoho tisíciletí - takže způsobům jeho použití se zde meze nekladou. Ovšem úplně nejbohatší historie o využívání medu je ve starověkém Rusku.

Ve 12. století se objevil dokonce rukopis "O medu" od vévodkyně , který obsahoval stovky léčivých receptů pro použití medu. Ještě za první světové války se med používal k ošetřování ran. Ovšem s příchodem antibiotik bylo využívání medu na nějaký čas utlumeno. Díky současnému výzkumu se med dostává opět do středobodu dění, neboť byly objeveny jeho silné antioxidační vlastnosti. Ale vždyť to věděli už naši předci, že med má opravdu účinnou léčivou sílu. Nyní si tedy pojďme promluvit o masážích.

 

Co Vás čeká při medové masáži

 

Před samotnou medovou masáží se na tělo nanese menší množství zahřátého sezamového oleje, aby se kůže připravila na vstřebávání výživných látek z medu a zároveň na vylučování škodlivých látek z těla.Při medové masáži se používá zahřátý med, je totiž mnohem příjemnější než med studený, lépe pronikne do kůže, zahřeje ji a vyživí. Teplý med se nalije nejprve na místa, která jsou masírována (obvykle se jedná o reflexní body na zádech). Pomocí speciální techniky se podpoří činnost vnitřních orgánů a obnoví se jejich přirozená detoxikační schopnost. Jak se tělo během medové masáže zbavuje odpadních látek, mění se také konzistence medu. V průběhu medové masáže se pomalu mění struktura i barva medu v závislosti na druhu a množství vylučovaných toxinů. Pokud je tělo hodně zaplaveno toxickými látkami, bude med po medové masáži vypadat téměř jako rozžvýkaná žvýkačka. 

 

Proč se při medové masáži nesmí vynechat záda?

 

Díky velké ploše a blízkosti všech důležitých vnitřních orgánů jsou záda dokonalým místem pro vytažení škodlivých látek z těla. Med odstraní toxické látky z hlubokých tkání podél páteře a vstřebá je do sebe.Masáž zad trvá v průměru okolo dvaceti až třiceti minut. Pokud chcete ulevit celému svému lymfatickému systému, pak se provádí medová masáž zad, plosek nohou (mohou se medovat i ramena,lokty,kolena)s následným zábalem. Tato masáž se navíc doporučuje lidem, kteří bývají často vyčerpaní, mají bolesti zad, či trpí stresem.

 

Regenerační účinky medové masáže

 

Kleopatra dobře věděla, proč do koupele přidávat med. Účinky medové masáže můžete pocítit prakticky ihned. Po medové masáži je kůže hladká a krásně jemná, navíc voní sladce jako med. Zklidní se celý nervový systém, zvýší se tok lymfatického systému, zlepší se metabolismus, odstraní se toxiny a soli... Medová masáž také zvyšuje imunitu a podporuje schopnost organismu se čistit. Medová masáž výrazně zlepšuje krevní oběh, a to i v hlubších vrstvách pokožky.

 

Jaký med se používá při medové masáži

 

Základem medu jsou tzv. jednoduché cukry. Med obsahuje dlouhý seznam vitaminů a minerálů, jakými jsou například vitaminy A, C, D, K, E, B (B1, B2, B6, B12),... vápník, draslík, fosfor, sodík, železo, hořčík, křemík... I přes to všechno záleží na tom, jaký druh medu je zvolen pro medovou masáž. Med, který se dá běžně koupit v obchodě většinou není kvalitní a může vyvolávat alergické reakce. Kvalitní med se pozná tak, že celkem rychle zkrystalizuje a má charakteristickou vůni. Také barvy medu se liší, podle toho z čeho byl vyroben. Žlutý luční med se více hodí k medové masáži.

 

Jak často chodit na medovou masáž kvůli detoxikaci

Frekvence detoxikace je velice individuální. Pokud je tělo velmi zaneseno toxickými látkami, pak se doporučuje chodit na medovou masáž přibližně 2x za týden. Pokud nemáte žádné vážné problémy, stačí medová masáž jednou měsíčně.

 

Věděli jste,že medovou masáž můžete využít i při hubnutí ?

Medová masáž je vhodná pro redukci váhy a tvarování postavy. Masáž okysličuje a zásobuje svaly a pokožku živinami, minerály a vitaminy. Med uvolňuje toxiny a tuk usazený v podkoží a prokrvuje pokožku a urychluje její metabolismus.

 

Jaké účinky má medová masáž?

 

Medová masáž se používá v rámci prevence i léčby u stresu a vyčerpání.

Medová masáž detoxikuje a pomáhá vytvářet pozitivní energii.

Medová masáž podporuje správnou termoregulaci pokožky.

Medová masáž uvolňuje napětí v těle a snižuje únavu.

Medová masáž snižuje bolesti hlavy.

Stimuluje imunitní systém, léčí nachlazení a kašel.

Medová masáž je vhodná je u ochablých svalů, výrazně zlepšuje pevnost kostí.

Medová masáž navrací pokožce pružnost a správný vzhled.

Medová masáž podporuje lymfatický oběh a krevní oběh. Medová masáž se proto doporučuje u celulitid.

 Medová masáž odstraňuje únavu a posiluje smysly, působí proti depresím.

 Medová masáž podporuje činnost vnitřních orgánů. Navozuje omlazení organismu.

 

Kdy masáž medem není vhodná :

Nemůže být použita při alergii na med

Horečnatém, infekčním onemocnění

Krvácející stavy v těle (žaludeční vředy )

Při otevře ném poranění a problémech s pokožkou

Rakovina

Po mozkové nebo srdeční mrtvici

 

Po masáži je dobré zvýšit příjem tekutin, nastolit klidový režim.

Je dobré po dobu 12 hodin nepoužívat na ošetřené partie těla chemické tělové přípravky.

 

40755_2.jpg